logo

Cukrovarská 366/71, Praha 9, Čakovice Tel: +420 602 875 274 NESÍDLÍME V AREÁLU CUKROVARU
All premium Magento themes at magentothemesworld.com!

Autoservis

Kompletní autoservis všech světových značek. Rychle a levně ceny od 350 Kč

Pneuservis

Prodej nových a použitých pneumatik za internetové ceny! Kompletní přezutí již od 480 Kč.

Výměna kapalin

Výměny olejů a chladících kapalin. Ceny za práci od 250 Kč

Autoklimatizace Praha 9 – Čakovice, plnění a kompletní servis Vaší klimatizace

Plnění a servis autoklimatizace

Autoservis Maule Vám poskytne komplexní odborné služby zaměřené na plnění a servis autoklimatizace. V našem autoservisu dokážeme vyřešit veškeré problémy spojené s funkcí autoklimatizace od základního servisu klimatizace až po dohledání a odstranění úniku chladícího media z klimatiace Vašeho vozu. Autoklimatizace poskytované služby autoservisem Maule

1. Odsátí a recyklace chladícího média ze systému autoklimatizace

2. Podtlakové zkoušky celého okruhu klimatizace

3. Každý vůz je v našem autoservisu plněn speciální kontrastní látkou pro rychlé odhalení netěsnosti v okruhu autoklimatizace

4. Odstranění úniků chladiva z autoklimatizace

5. Naplnění systému ekologickým chladivem R134a

6. Výměna kabinového filtru

Jak poznat, že autoklimatizace vozu správně funguje ?

Je velmi důležité sledovat funkci autoklimatizace po celý rok! V létním období by se měla pohybovat teplota vzduchu vycházejícího z výdechů ventilace vašeho vozu okolo 8-15°C. Kompresor klimatizace nesmí při provozu autoklimatizace opakovaně spínat a vypínat. Běh kompresoru by něměl nijak výrazně narušovat volnoběžný chod vašeho automobilu a neměl by vydávat jakýkoli hluk. Je velmi důležité neopomínat desinfekci autoklimatizace, jakýkoli zápach znamená vznik zdravýškodlivých bakterii v systému.

Zápach z průduchů autoklimatizace

CHRAŇTE SVÉ ZDRAVÍ

Jestli-že ucítíte zápach z autoklimatitace je velmi důležité okamžitě provést desinfekci klimatizace, která odstarní nepříjemný zápach a zníčí bakterie. Desinfekci autoklimatizace doporučujeme provést minimálně jednou ročně včetně výměny kabinového filtru. Velice důležiré je nepodcenit desinfekci autoklimatizace především trpíte-li jakýmkoliv onemocněním dýchacích cest, alergií, astmatem atd.

Únik chladiva z klimatizace
Nejčastější závadou autoklimatizace, je únik chladícího média z chladícího okruhu autoklimatizace. Výrobci automobilů udávají jako přijatený uník okolo 20% chladícího média ročně. K únikům chladiva ze systému autoklimatizace z důvodů vibrací, nárazů, přehřátí motorového prostoru atd. Z výše uvedených důvodů je doporučená kontorla autoklimatizace každý rok, můžete tím předcházet poškození jednotlivých komponentů v systému klimatizace, jejichž opravy často sahají do několika tisícových částek. Zpozorujete-li po několika dnech či týdnech od doplnění média klimatizace její snížený účinek, je nutné ihned navštívit servis, kde bude prověřena správná funkce autoklimatizace, popřípadě prověření jednotlivých komponentů klimatizačního okruhu a opravení závady autoklimatizace.

Závady autoklimatizací
Mezi hlavní závady klimatizace patří závady klimakompresoru, který je vlastně srdcem Vaší autoklimatizace. Klimakopresor je velice složité mechanické zařízení, které může být poškozeno například nedostatkem oleje v systému klimatizace, nebo poškození elektromagnetické spojky klimakopresoru, která zajištuje jeho spínání a vypínání. Vyvarujte se neodbornému servisu Vaší autoklimatizace Veškeré opravy autoklimatizace, přenechte vyškoleným odborníkům. Většina pokusů o opravu klimatizace bez patřičného vzdělání a vybavení končí poškozením některého z dílů autoklimatizace. Je třeba si uvědomit, že díly klimatizace jsou velmi nákladné, a nevyplatí se proto riskovat jejich zníčením neodborným servisem. Autoklimatizace a její vliv nabezpečnost provozu Autoklimatizace se podílí i na bezpečnosti jizdy v letním období. Bez použití autoklimatizace vystavujeme náš organizmus přehřátí, na základě kterého velmi jednoduše ztratíme potřebnou koncetraci k řízení vozidla. Je třeba si uvědomit, teplota uvnitř vozu může v letních obdobích dosáhnout vysokých teplot. Použítí autoklimatizace by mělo být stejně automatické jako používání topení v zimním období a nebo stěračů za deště.